Żywa lekcja historii

Dnia 25 listopada 2016 r. w ramach szkolnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości Szkoła Podstawowa Nr 2 gościła przedstawicieli Bractwa Rycerskiego KERIN, którzy zabrali naszych uczniów z wizytą do czasów pierwszego króla Polski – Bolesława Chrobrego. Uczestnicy „Żywej lekcji historii” dowiedzieli się, jak Bolesław Chrobry doszedł do władzy, wzięli udział w zjeździe gnieźnieńskim i koronacji pierwszego króla Polski oraz poznali misyjną wyprawę św. Wojciecha i jego losy. W role postaci z naszej historii wcielali się wybrani uczniowie. Warto także dodać, że nowo poznawana wiedza przeplatana była sporą dawką humoru, co również charakteryzuje inscenizacje Bractwa Rycerskiego KERIN. Dziękujemy i zapraszamy ponownie!