Zmagania polonistyczne

24 listopada najlepsi szkolni poloniści stanęli oko w oko z testem sprawdzającym ich wiadomości z zakresu wiedzy o języku polskim.
W tym dniu odbył się pierwszy szkolny etap organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Katowicach konkursu przedmiotowego z języka polskiego. Po wcześniejszych przygotowaniach i dogłębnym przeanalizowaniu życia i twórczości Aleksandra Fredry oraz podróży magicznym „Fotelem czasu” i „Machiną przez wieki” uczniowie zasiedli w ławkach i rozwiązywali zagadkowe testy. Do konkursu przystąpiło czworo uczniów: Malwina Krakowczyk, Michalina Kawka, Karol Surma- uczniowie klasy szóstej oraz uczennica klasy piątej Karolina Łuska. Nadal czekamy na wyniki informujące, czy ktoś z nich zakwalifikował się do kolejnego etapu .Tymczasem trzymamy wszyscy kciuki i z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników.

mgr Katarzyna Holesz