Kiermasz wypieków

Dnia 15 października 2014 r. rozpoczęliśmy obchody tegorocznego Święta Szkolnej Biblioteki kiermaszem wypieków, przygotowanych przez niezawodne mamy i babcie naszych uczniów. Od rana na kupujących czekały pyszne ciasta i ciasteczka, które rozchodziły się "w mgnieniu oka". Wielkim powodzeniem cieszyła się licytacja wspaniałego tortu z "molem książkowym", przygotowanego przez Panią Ewelinę Świerczek - mamę Patrycji. Niektóre kawałki zostały sprzedane nawet po 11,00, 10,00 czy 9,00 zł. Tort został szybko zjedzony, a jedyną po nim pamiątką pozostał sympatyczny "mol ", który zamieszkał w szkolnej bibliotece. Miło mi poinformować, że dzięki sprzedanym wypiekom zebraliśmy 720,00 zł! Koło Przyjaciół Biblioteki postanowiło 10% tej sumy przeznaczyć na pomoc potrzebującemu zwierzakowi (tegoroczne obchody związane są ze "zwierzętami w literaturze"), zaś pozostała kwota, czyli 648,00 zł, zostanie wydana na zakup nowych książek na półki naszej biblioteki. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim ofiarodawcom oraz uczennicom klasy VI, które odpowiedzialnie i ofiarnie prowadziły "biblioteczną cukiernię" - dzięki Wam czytelnicy z SP 2 będą mogli zmienić się w "moli książkowych"!