Klasa IV wśród zabytków naszego miasta

Dnia18 maja 2017 r. grupa uczniów z klasy IV w ramach realizacji programu "Mała Ojczyzna" udała się do Muzeum Miejskiego, a następnie wraz z przewodnikiem zwiedziła najciekawsze zabytkowe obiekty Wodzisławia Śląskiego. Uczniowie zobaczyli i zapoznali się z historią wodzisławskich kościołów, pałacu, rynku i innych miejsc związanych z dziejami naszego miasta. Dzieci szczególnie zainteresowały się krzyżami pokutnymi przy kościele parafialnym oraz śladami wojny na jednej ze ścian tejże świątyni. Po powrocie do budynku Muzeum na czwartoklasistów czekała mała powtórka - miejsca i budowle, które zobaczyli w rzeczywistości mogli podziwiać na starych fotografiach i pocztówkach. Dzięki tej regionalnej wycieczce uczniowie wzbogacili swą wiedzę na temat historii swej "Małej Ojczyzny" i zrozumieli, że nawet losy miejsc im najbliższych mogą być bardzo ciekawe.