Klasa V w WORiT-e

Dnia 19 maja 2017 r. kolejna grupa uczniów klasy V ze Szkoły Podstawowej Nr 2 po raz pierwszy odwiedziła zaprzyjaźniony z nami Wodzisławski Ośrodek Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży. Zgodnie z naszą (15-letnią już!) tradycją na dobry początek piątoklasiści przedstawili krótki program rozrywkowy i obdarowali swoich nowych znajomych rożnymi upominkami. Później nastał czas ich pierwszych kontaktów - nasi uczniowie otoczyli niepełnosprawne dzieci troskliwą opieką podczas wspólnej zabawy w ogródku oraz w gościnnych pomieszczeniach WORiT-u. Były spacery, gry w piłkę, układanie puzzli, czytanie książek, zabawy z wykorzystaniem klocków czy kulek w "suchym" basenie. Jak zwykle po zakończeniu pierwszego spotkania z niepełnosprawnością nasi uczniowie już pytali o kolejną wizytę...A więc do zobaczenia w nowym roku szkolnym!