Pierwsze odwiedziny w Muzeum

Dnia 5 maja 2017 r. klasa III b ze Szkoły Podstawowej Nr 2 po raz pierwszy odwiedziła Muzeum Miejskie i wzięła udział w lekcji muzealnej pt. "Legendy wodzisławskie". Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały legend "O tym, jak radlińscy chłopi pokonali Tatarów", "O Złotej kołysce", "O księżniczce Elzie", "O utopcu Zefliku" a także opowieści z dreszczykiem - "O duchu Szarej Pani". Opowiadaniom pani Kingi Kłosińskiej towarzyszyło odwiedzanie przez uczniów dawnych komnat wodzisławskiego pałacu, obecnie sal z muzealnymi ekspozycjami. Lekcję zakończyło tworzenie ilustracji na temat poznanych legendarnych postaci oraz emocjonujący konkurs wiedzy o przeszłości naszego miasta. Mamy nadzieję, że pierwsze muzealne spotkanie z dziejami Wodzisławia Śląskiego zachęciło trzecioklasistów z jedłownickiej Dwójki do ponownych odwiedzin w gościnnych murach wodzisławskiego Muzeum.