Wizyta Gości z Biblioteki Publicznej

Dnia 10 stycznia 2017 r. uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej Nr 2 gościli Panie bibliotekarki z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej. Wizyta ta miała miejsce w ramach akcji "Czytamy Wam, czytają Nam" będącej jednym z elementów Projektu "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" realizowanego w naszej placówce. Panie: Martyna Borowiec i Agnieszka Tatuś w niecodzienny sposób zaprezentowały szóstoklasistom fragmenty książki Agnieszki Kacprzyk pt. "Polowanie na niebieskie migdały" - jednej z ponad tysiąca nowych pozycji, które nasza biblioteka otrzymała jako dotację w ramach wyżej wspomnianego Projektu.  Panie mistrzowsko interpretowały tekst z podziałem na role z wykorzystaniem różnorakich rekwizytów. Spowodowały, że nasi uczniowie z zapartym tchem śledzili przygody Irenki, jej rodziny i koleżanek. Na zakończenie spotkania Panie obdarowały młodych słuchaczy upominkami, a reprezentanci klasy VI podziękowali Gościom za poświęcony im czas. Miejmy nadzieję, że wizyta Pań bibliotekarek przyczyni się do wzrostu zainteresowania szóstoklasistów nowymi  - i nie tylko nowymi - książkami. Zapraszamy ich do bibliotek: zarówno szkolnej, jak i publicznej, gdzie czeka na młodych czytelników bogata i różnorodna oferta!