Muzyczne fanaberie II A w bibliotece

Dnia 8 maja 2017 r. klasa II a ze Szkoły Podstawowej Nr 2 wzięła udział w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śl. w "Muzycznych fanaberiach" - spotkaniu autorskim z panią Izabellą Klebańską - absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi, autorką scenariuszy programów telewizyjnych dla dzieci i młodzieży, tekstów piosenek dla dzieci oraz książek: "Jak dżdżownica Akolada o muzyce opowiada", "Muzyczna zgraja" i "Kaprys, żart i inne muzyczne fanaberie". Podczas spotkania z uczniami wodzisławskich szkół (w tym również naszej) pani Klebańska w oryginalny sposób popularyzowała wiedzę muzyczną. Pomagały w tym prezentowane fragmenty różnych dzieł muzycznych oraz... Jej własna gra na skrzypcach. Nowe wiadomości i umiejętności dzieci zdobywały poprzez dialog z Gościem, wykonywanie różnych ćwiczeń (np. naukę tańców). W rozmowie z panią Klebańską szczególnie zabłysła wiedza muzyczna naszych drugoklasistów, np. Amelki Tyc, Andrzeja Malirza, Agnieszki Oślizło czy Roberta Krzywdzińskiego. Brawo! Przyjazne i wesołe spotkanie autorskie bardzo się naszym uczniom spodobało. Dziękujemy Bibliotece Publicznej za możliwość uczestniczenia w "Muzycznych fanaberiach".