Pierwszy dzień Wiosny w SP2

Ekologiczny Pierwszy Dzień Wiosny w klasach IV-VI

W tym dniu czasie dwóch pierwszych godzin lekcyjnych uczniowie pracowali w grupach pod opieką wychowawcy przygotowując wiosenne zadania. Na trzeciej godzinie lekcyjnej w świetlicy każda klasa przedstawiła efekty swojej pracy. Najpierw zaprezentowały się z każdej klasy Panie Wiosny w strojach wykonanych z odpadów, materiałach nadających się do recyklingu. Następnie przedstawiciele poszczególnych klas wyrecytowali radosne wyznania dla swojej Pani Wiosny. Potem pojawiły się grupy uczniów z każdej klas, aby przedstawić krótką scenkę promującą działania ekologiczne, dotyczyły one segregacji śmieci. Kolejnym zadaniem było odczytanie i sprawdzenie rozwiązanych krzyżówek, zagadek i rebusów o tematyce ekologiczno- przyrodniczej. Ostatnim elementem tego wesołego dnia było zaśpiewanie przez każdą klasę piosenki o wiośnie. Za wspaniałe przygotowanie i radosną ekologiczną zabawę wszystkim dziękujemy!

mgr Bogusława Lubszczyk

Pierwszy dzień Wiosny w klasie II

Wiosna...czyli ciepły wiatr, dużo słońca i coraz więcej zieleni wokół. Zaczynają pojawiać się listki na drzewach i kwitnąć pierwsze kwiaty. Pierwszy Dzień Wiosny, na to hasło każdemu pojawia się uśmiech na twarzy!
Tegoroczny Dzień Wiosny uczniowie klasy 2 rozpoczęli od drużynowego rozwiązywania zagadek i krzyżówek. Potem układali ,,zdrowy, jednodniowy jadłospis’’. Dzień zakończyli plastycznym przedstawieniem ,,Pani Wiosny’’ wg własnej inwencji.

Pierwszy dzień Wiosny w klasie piątej!!!

Pierwsze wiosenne godziny spędziliśmy na świetnej zabawie. Z odpadów stworzyliśmy dwie żywe postacie .Wyjątkowo postanowiliśmy, że tegorocznej Pani Wiośnie będzie towarzyszył partner. Śmiechu było co niemiara, a efekt końcowy piorunujący. Klasa odśpiewała Wiośnie utwór „Jesteś szalona” i obrzuciła parę wiosennymi kwiatami. Pojawił się też wiosenny Amorek, który padając na kolana wyznał radość z nadejścia tak pięknej i dostojnej damy.

mgr Katarzyna Holesz

WITAJ WIOSNO! - kl.3

Dnia 21.03.14r uczniowie klasy III powitali Wiosnę 2014r. Wiosnę przywitali tradycyjnym topieniem Marzanny.
Marzanno, Marzanno
Ty stara panno,
do wody Cię wrzucamy
i wiosnę witamy.
Ponadto spacerowali ulicami Jedłownika podziwiając pięknie kwitnące wiosenne krzewy i kwiaty. Pogoda była piękna - ciepło i słonecznie. Witaj wiosno!

mgr Grazyna Herc - Szczygielska