Warsztaty papiernicze

8 dzień października 2015 r. był drugim dniem obchodów Święta Szkolnej Biblioteki. Przybyli do nas Goście z Firmy KALANDER Czerpalni Papieru z Gliwic, którzy zorganizowali dla nas warsztaty edukacyjne pt. „Spotkania z historią”. Podczas zajęć uczniowie poznali krótką historię papieru, a następnie podzieleni na trzy grupy czerpali papier wraz z zatopionymi płatkami kwiatów w masie papierniczej, barwili papier techniką japońską, odciskali pieczęcie lakowe oraz pisali gęsim piórem. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał własnoręcznie wyczerpany papier, zabarwioną kartkę papieru, odbitą pieczęć lakową z pierwszą literą swojego imienia oraz to imię samodzielnie wykaligrafowane gęsim piórem. Prowadzący warsztaty zadbali, by dzieci, świetnie się bawiąc, zdobyły zarazem sporą porcję nowej, interesującej wiedzy. Podsumowując: dzięki obchodom Święta Szkolnej Biblioteki zdobyliśmy fundusze na skomputeryzowanie jej zbiorów oraz poznaliśmy tajniki sztuki papierniczej. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili!