Projekt - warsztaty w muzeum

Dnia 25 maja 2015 r. kolejna grupa uczniów - uczestników Projektu pod nazwą "Historia rodziny to historia regionu" udała się do Miejskiego Muzeum, gdzie uczestniczyła w warsztatach historycznych na temat "Śląskiej rodziny". Uczniowie dowiedzieli się, podobnie jak ich poprzednicy, jak dawni Ślązacy obchodzili najważniejsze wydarzenia w swoim życiu, jakie były ich poglądy na miejsce i rolę przedstawicieli różnych grup wiekowych w rodzinie, jak się ubierali i jak bawili. Wykonywali również ćwiczenia dotyczące znajomości śląskich strojów oraz gwary. Uzyskiwaną wiedzę konfrontowali z tą, którą zdobyli podczas wizyty w Muzeum w Raciborzu - okazało się, że uczestnicy Projektu wiedzą już bardzo dużo o życiu dawnych śląskich rodzin.