Projekt - warsztaty w muzeum

Dnia 7 kwietnia 2015 r. grupa uczniów z klas V i VI rozpoczęła realizację Projektu "Historia rodziny to historia regionu". Inauguracja miała miejsce w Muzeum Miejskim. Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach pod nazwą "Śląska rodzina". Prowadzący - p. Dawid Jęczmionka, opowiedział im - w oparciu o stare fotografie - jak przebiegało życie wodzisławskich rodzin w ciągu ostatniego wieku "od kołyski aż po grób". Uczestnicy Projektu poznali śląskie stroje, obyczaje związane z zawieraniem małżeństwa, narodzinami i wychowywaniem dzieci, pracą i starością. Wykonywali również ciekawe zadania dotyczące słownictwa gwarowego związanego z rodziną oraz śląskich strojów. Dzięki wizycie w wodzisławskim muzeum V i VI - klasiści poznali życie swoich przodków i mogli je porównać ze współczesnym życiem swoich własnych rodzin.