Warsztaty literackie

Dnia 26 listopada 2015 r. klasa II a udała się do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu Śl., ponieważ zostaliśmy zaproszeni do udziału w warsztatach literackich pt. "Społeczny savoir vivre, czyli jak nie nadepnąć światu na odcisk". Warsztaty poprowadził gość wodzisławskiej biblioteki - Pan Michał Zawadka, dziennikarz, konferansjer, tancerz i lektor, a także pisarz - autor książek dla dzieci. Pan Zawadka w zabawny sposób wyjaśniał dzieciom, co to jest umiar, roztropność, przyjaźń i tolerancja, przy okazji dyskretnie i mądrze zachęcając ich do czytania książek. Przez cały czas trwania warsztatów uczestnicy angażowani byli do wykonywania różnych zadań, co sprawiało im niezłą frajdę, ale również zmuszało do refleksji. Więc trudno się dziwić, że drugoklasiści ocenili swój udział w bibliotecznych zajęciach jako bardzo udany.