Warsztaty w muzeum

Dnia 11 grudnia 2013 r. w ramach Dni Regionalnych pierwsza połowa klasy IV udała się do Muzeum Miejskiego w Wodzisławiu Śl., by wziąć udział w warsztatach historycznych pod tytułem "Zabawy dawne i niedawne", które poprowadził pracownik muzeum - pan Dawid Jęczmionka. IV-klasiści dowiedzieli się, w jaki sposób bawili się ich rówieśnicy przed wiekami i poznali nowe rodzaje zabaw, w których sami wzięli udział. Grali w "młynka", toczyli "bączkami", które sami wykonali oraz urządzali konkursy podrzucania "piłeczek" - tę ostatnią zabawkę zrobili z plastkowej butelki, kawałka sznurka i taśmy klejącej. Dzięki tym warsztatom dzieci zrozumiały, że aby się dobrze bawić, nie zawsze trzeba kupować drogie zabawki. Wystarczy odrobina wyobraźni, parę dobrych pomysłów, trochę wysiłku - i mogą spędzać czas równie przyjemnie, jak dzieciaki z dawnych epok.