Warsztaty w bibliotece

Dnia 12 maja 2017 r. klasa III b udała się do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu Śl. na warsztaty literacko - plastyczne prowadzone przez panią Joannę Krzyżanek - autorkę popularnych książek o Cecylce Knedelek, różnych bajek oraz książki poruszającej temat praw dzieci i dorosłych pt. "Dzieci z ulicy Tulipanowej, czyli prawa Dużych i Małych". To właśnie treścią tej ostatniej pozycji Pani Krzyżanek zainteresowała swoich małych gości podczas powyższych warsztatów: problematykę ludzkich praw poruszała w lekkiej i sympatycznej rozmowie, w której aktywny udział wzięli również nasi trzecioklasiści oraz zaprosiła dzieci do wykonania prac plastycznych, których tematami miały być właśnie rożnego rodzaju ich prawa. Wykonane ilustracje z pomocą specjalnej folii stworzyły wspólny plakat, na którym dziecięca wyobraźnia prezentowała poważną tematykę. Na zakończenie spotkania pani Krzyżanek obdarowała naszych uczniów drobnymi upominkami. Zaś bibliotekarz zachęca do czytania książek o Cecylce Knedelek - są na półkach szkolnej biblioteki!