I Międzynarodowy Turniej Judo dla dzieci "Pokonujemy granice"

Dnia 1 marca 2014 roku w Bielsku-Białej odbył się I Międzynarodowy Turniej Judo dla dzieci "Pokonujemy granice". Dzieci z roczników 2006-2008 toczyły 2-minutowe pojedynki w parterze, a ich starsi koledzy z rocznika 2004-2005,  3 minutowe walki w stójce. Na czterech matach rywalizowało 250 dzieci.
Jednym z nich był uczeń kl.2 naszej szkoły DAWID MANDZYN, który zajął III miejsce i zdobył BRĄZOWY MEDAL  z rocznika 2004-2005.
Dawid, razem z innymi dziećmi, trenuje w Octagonie Junior Team Wodzisław Śl.(sekcja klubu w Rybniku działająca na osiedlu Piast), pod okiem Sandry Pniak - mistrzyni Europy w brazylijskim ju-jitsu.
Wyczyny młodych zawodników obserwował m.in. mistrz olimpijski w judo Paweł Nastula.

mgr Mariola Piekar