Finał największego, ogólnopolskiego konkursu Technologie Informacyjno-Komunikacyjne? TAK!
(TIK?-TAK!)

FINAŁ

W środę (15 maja) w Warszawie odbył się finał III edycji największego Ogólnopolskiego Konkursu TIK?-TAK! z informatyki i wiedzy o Internecie oraz nowych technologiach. Był to trzeci, ostatni etap gry zorganizowany dla 43 najlepszych uczniów z całej Polski.
W konkursie wzięło udział 23,478 tys. uczniów 800 szkół z całego kraju. W finale rozgrywek o podium rywalizowało 43 uczniów, w trzech grupach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Emocje były ogromne, gdyż liczyła się nie tylko prowidłowa odpowiedź, ale również czas jej udzielenia. Uczestnicy musieli odpowiedzieć poprawnie na 25 pytań wyświetlanych na ekranie.

Finał wzbopgacony był ciekawymi prelekcjami i wystąpieniami takimi jak:

- „Młodzi w świecie nowych technologii - jak bezpiecznie i legalnie kupować oraz płacić w sieci?”,
- „Projekt sieciaki.pl”,
- „Zagrożenia w Internecie i sposób radzenia sobie w niebezpiecznych sytuacjach w sieci”
- „Wirtualny świat robotów. Jak stworzyć robota w symulatorze i rzeczywistości?”

Naszą szkolę kolejny raz reprezentował Kajetan Rduch z klasy VI, który zajął IV miejsce, prawie otarł się o podium (w zeszłym roku VII). Jest to ogromny sukces mamy nadzieję, że
Kajetan będzie kontynuował swą pasję w gimnazjum.
W ramach nagrody Kajetan odbył również wycieczkę do Muzeum Techniki.

Gratulujemy!!!

Informacja prasowa