V Ogólnopolski Konkurs Informatyczny „TIK?-TAK!”

V Ogólnopolski Konkurs Informatyczny „TIK?-TAK!” dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych był organizowany przez Polskie Towarzystwo Informatyczne.
Celem Konkursu jest rozwijanie zainteresowań informatycznych i przygotowanie młodzieży do funkcjonowania w zinformatyzowanym społeczeństwie. Jednocześnie chcemy stworzyć uczniom możliwości sprawdzenia własnej wiedzy i umiejętności, a także wyłonić i wspierać uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu zainteresowań informatycznych. Celem jest również zachęcanie szkół do rozpoznawania i rozwijania zainteresowań i uzdolnień swoich uczniów oraz podejmowania różnorodnych działań w zakresie pracy z uczniem zdolnym.
W tegorocznym konkursie wzieło udział 1154 szkól oraz 29452 uczniów. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Małeszczk Mateusz, Rybaczyk Kamil, Rduch Konrad, Krakowczyk Malwina, Zychma Dominika, Lipka Maciej.

Bernadeta Wolańczyk