Wyjazd klasy I do teatru

Dnia 6 lutego pierwszoklasiści z wychowawczynią i rodzicami wybrali się do Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach. Obejrzeliśmy współczesną sztukę napisaną przez Malinę Prześlugę pt. „Najmniejszy bal świata”. Jest „to mądra, pełna wdzięku, zaskakująca pomysłami i pozbawiona moralizatorstwa opowieść o relacjach między dziećmi a rodzicami”. ”Spektakl rozgrywa się w konwencji łączącej lalki z żywym planem”. Dzieciaki z dużym zaangażowaniem obejrzały tę sztukę, często żywo i spontanicznie reagowały na przeżycia bohaterki Migawki.
Po zakończonym spektaklu i pamiątkowych zdjęciach z aktorami, uczestniczyliśmy w lekcji teatralnej na temat lalek. Dzieci obejrzały kukły, pacynki, marionetki, mogły również samodzielnie wziąć udział w animacji. Myślę, że dzieci wyszły z teatru zadowolone. Warto odwiedzić ten mały teatr, gdzie czeka nas jeszcze wiele miłych niespodzianek.

mgr Mirosława Juraszczyk