Wycieczka do Teatru Śląskiego

więcej zdjęć

Dnia 6 maja 2013 r. w ramach Projektu „Zamiast komputera jest ze mną rodzina” odbyła się wycieczka do Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego w Katowicach. Uczestniczyli w niej uczniowie wszystkich klas wraz z członkami rodzin: babciami, mamami, ojcami… Najpierw odbyła się lekcja teatralna, zorganizowana przez Panią Renatę Goliasz – Janiszewską – specjalistę d/s edukacji teatralnej, która zapoznała uczestników wycieczki ze środkami wyrazu scenicznego, rolą aktora w przedstawieniu i elementami wchodzącymi w skład budowy przedstawienia teatralnego oraz pokazała nam teatr „od kulis” – zwiedziliśmy scenę, garderobę, magazyn rekwizytów i dekoracji oraz zapadnie teatralne. Kolejną atrakcją wycieczki, kończącą zarazem pobyt w teatrze,  był udział w spektaklu  pt. „Ogród pełen bajek”, dzięki któremu odbyliśmy wędrówkę przez świat klasycznych bajek autorstwa m.in. Ignacego Krasickiego czy Aleksandra Fredry. Dzięki tej wycieczce większość jej uczestników (zarówno dzieci, jak i ich opiekunowie) po raz pierwszy zobaczyła, jak naprawdę wygląda teatr oraz jak powstają przedstawienia, dlatego warto było ją odbyć, by nabyć nowych doświadczeń i poznać „coś nowego”, tym razem w rodzinnym towarzystwie.