Sukcesów nie brakuje!

Dnia 31 maja w czwartek odbył się I etap MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO zorganizowanego przez Zespół Szkół nr 1 w Wodzisławiu Śląskim. Do finału, który odbędzie się 6 czerwca zakwalifikowało się dwóch uczniów naszej szkoły: Kajetan Rduch i Mateusz Jarząbek obaj z klasy V. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W czwartek (17 maja) w Warszawie odbył się finał największego, ogólnopolskiego konkursu TIK?-TAK! z informatyki i wiedzy o Internecie oraz nowych technologiach. Był to trzeci, ostatni etap gry zorganizowany dla 43 najlepszych uczniów z całej Polski. Kajetan Rduch z klasy V zajął VII miejsce i wygrał aparat cyfrowy.

szczegóły finał

Kajetan Rduch z klasy V uczestniczył w dwóch etapach konkursu informatycznego TIK?-TAK! i zakwalifikował się do finału. Serdecznie gratulujemy Kajetanowi sukcesu. Na finałową rozgrywkę pojedzie do Warszawy.

szczegóły I etap

szczegóły II etap

Bernadeta Wolańczyk

To, że w naszej szkole nie brakuje talentów, to pewne. Uczniowie osiągają sukcesy jednak nie tylko w szkole, ale i poza nią. Niezbitym dowodem na to może być opowiadanie uczennicy klasy V – Magdaleny Bajer, które opublikowane zostało w znanym dzieciom i młodzieży dwutygodniku Junio. Poniżej zamieszczamy przedruk tegoż artykułu. Magdzie gratulujemy inwencji pisarskiej, życzymy dalszych sukcesów, czekając na kolejne, równie piękne teksty.

mgr Ewa Guzy

Uczniowie klas młodszych, nie są mniej zdolni od swoich starszych kolegów. Świadczą o tym sukcesy uczniów klasy 3: Małgosi Dudy i Mateusza Małeszczyka, którzy wzięli udział w V Miejskim Konkursie Matematycznym dla klas 3.
Małgosia Duda zajęła I miejsce, a Mateusz Małeszczyk - IVmiejsce.
Główną nagrodą w konkursie był puchar.
Małgosia wzięła udział w dalszych zmaganiach matematycznych (zajmując wysokie lokaty) o których można przeczytać w zakładce – Konkurs matematyczny.

Gratulujemy sukcesów!

mgr Mariola Piekar

Chopin nie taki straszny ...

Dnia 23 marca 2012 roku w SP 17 odbył się międzyszkolny konkurs wiedzy o życiu i twórczości Fryderyka Chopina.  Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:
Ewa Duda i Martyna Szotek.
Konkurs składał się z dwóch części:
I - teoretyczny test o życiu naszego narodowego kompozytora;
II - praktyczna z rozpoznawania utworów.
W części teoretycznej nasze uczennice uplasowały się na czwartym miejscu, ale przy słuchaniu muzyki nie miały sobie równych - zajęły pierwsze miejsce zwyciężając zdecydowaną  przewagą  punktową  nad pozostałymi drużynami.
Obu dziewczynkom dziękuję i gratuluję wyniku.

mgr Barbara Połednik

Humanistyczne sukcesy naszych uczniów

Ponownie miło nam poinformować, że uczennica z klasy szóstej - Ewa Duda zakwalifikowała się do wojewódzkiego etapu Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego z elementami historii. Serdecznie jej gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

mgr Ewa Guzy