Spotkanie z pisarzem

Dnia 16 listopada 2016 r. klasa II b udała się do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej na spotkanie z panem Łukaszem Wierzbickim – autorem książek dla dzieci, a zarazem podróżnikiem. Młodzi czytelnicy z kilku wodzisławskich szkół udali się wraz ze swoim Gościem w egzotyczną podróż po Afryce śladami bohatera najbardziej popularnej książki pana Wierzbickiego pt. „Afryka Kazika”. Opowiadaniom o przygodach Kazimierza Nowaka oraz samego autora towarzyszyły fragmenty filmów, niesamowite zdjęcia dzikiej fauny i flory, a nawet dźwiękowe odgłosy fascynującego, afrykańskiego kontynentu… Następnie pisarz przedstawił dzieciom kolejnego swego bohatera, tym razem książki pod tytułem „Dziadek i niedźwiadek”.  Był  nim legendarny „żołnierz” armii gen. Andersa – niedźwiedź Wojtek. Wszystkie opowieści przeplatane były rozmowami i odpowiadaniem na pytania małych czytelników. Było to jedno z najbardziej ciekawych i zabawnych spotkań autorskich, w jakich uczestniczyli nasi uczniowie. Bardzo serdecznie dziękujemy Bibliotece Publicznej za zaproszenie nas do udziału w nim.