Spotkanie z pisarką

Dnia 30 września 2016 r. uczniowie klasy V spotkali się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej z panią Idą Pierelotkin – autorką książek dla dzieci i młodzieży. Pisarka opowiedziała o sobie -  swojej pracy i zainteresowaniach. Następnie odpowiadała na bardzo liczne pytania młodych czytelników – uczniów nie tylko naszej „dwójki”, lecz również dwóch innych wodzisławskich szkół. Pytania dotyczyły przede wszystkim jej książek, w tym debiutanckiej „Ali Betki”, za którą otrzymała Pierwszą Nagrodę w I Konkursie im. Astrid Lindgren organizowanym przez Fundację „ABC Cała Polska czyta dzieciom” czy powieści pt. „Pepa, nie świruj!”, która była nominowana do Nagrody Literackiej Książka Roku 2010 przez Polską Sekcję IBBY. Dzieci dowiedziały się między innymi, jak powstają powieści pani Pierelotkin i skąd czerpie do nich pomysły. Spotkanie zakończyły pamiątkowe fotografie poszczególnych „szkół” z Gościem. Po zakończeniu wizyty w Bibliotece Publicznej piątoklasiści poprosili, by również na półkach naszej szkolnej biblioteki znalazły się książki pani Pierelotkin. Życzenie to dzięki otrzymanej przez nas  dotacji w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa z pewnością zostanie zrealizowane.