Spotkanie z panią Mężyk

Dnia16 września 2015 r. uczniowie realizujący Projekt "Historia rodziny to historia regionu" spotkali się w szkolnej świetlicy z panią Heleną Mężyk - przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Jedłowniku. Pani Mężyk ze swadą opowiedziała dzieciom o organizacji, którą już od 25 lat kieruje, łącząc swoją opowieść z wiadomościami o życiu śląskich gospodyń: śląskich ubraniach (sama wystąpiła w przepięknym "galowym" stroju), kuchni regionalnej, kobiecych umiejętnościach i zajęciach, świętowaniu... Uczniowie "zasypali" swojego Gościa pytaniami, na które pani przewodnicząca chętnie i obszernie odpowiadała. Podczas rozmowy okazało się, że wśród uczniowskich rodzin są również członkinie jedłownickiego Koła Gospodyń, a prababcia dwóch chłopców z klasy VI - pani Erna Brachmańska była przez wiele lat poprzedniczką pani Mężyk na piastowanym przez nią obecnie stanowisku. Na zakończenie udanego i sympatycznego spotkania uczniowscy przedstawiciele dziękując pani Mężyk za poświęcony im czas, wręczyli Jej piękny bukiet kwiatów.