Spotkanie integracyjne

Dnia 6 kwietnia 2017 r. grupa uczniów klasy V ze Szkoły Podstawowej Nr 2 udała się z wiosenną wizytą do Wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży. Było to ich pierwsze spotkanie z niepełnosprawnością. W ramach przywitania z wychowankami Ośrodka i ich opiekunkami nasi uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny oraz obdarowali swoich nowych znajomych słodkimi upominkami. Następnie - wraz z wolontariuszkami z Gimnazjum Nr 2 - wzięli udział w zajęciach stymulacyjno - relaksacyjnych prowadzonych metodą Weroniki Sherborne. Po ich zakończeniu nastąpił czas indywidualnych zabaw z niepełnosprawnymi dziećmi - układanie klocków i puzzli, czytanie książeczek, zabawa w suchym basenie... Piątoklasiści podsumowali swoje pierwsze spotkanie integracyjne jako bardzo udane i już zapowiedzieli kolejną wizytę w zaprzyjaźnionym WORiT-e.