Spotkanie integracyjne

Dnia 20 kwietnia 2016 r. druga część uczniów klasy V po raz pierwszy odwiedziła Wodzisławski Ośrodek Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży w Wodzisławiu Śl. Piątoklasiści obdarowali nowych znajomych różnorodnymi upominkami i jak przystało na grupę uzdolnioną muzycznie - zaprezentowali im "koncert na różne instrumenty". Po nim nadszedł czas wspólnej zabawy. Nasi uczniowie znów nie zawiedli. Wspaniale opiekowali się i bawili z niepełnosprawnymi dzieciakami interesując się także ich problemami zdrowotnymi. Obserwując piątoklasistów i ich stosunek do nowych przyjaciół trudno było uwierzyć, że po raz pierwszy w życiu stykają się z niepełnosprawnością. Niech podsumowaniem tej wizyty będzie pytanie jednej z pań opiekunek: "Gdzie pani znajduje takie wspaniałe dzieci?" i moja odpowiedź: "W Szkole Podstawowej Nr 2 w Wodzisławiu Śl!".