Spotkanie integracyjne

Druga grupa uczniów klasy V udała się 21 maja 2013 r. do Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży w Wodzisławiu Śl., by po raz pierwszy odwiedzić swoich niepełnosprawnych rówieśników. Na początek - jak zawsze - krótki występ artystyczny, tym razem przygotowany przez Tobiasza Ptaka (akordeon), Mateusza Połednika (flet) i Wiktorię Piszczan (śpiew) oraz wręczenie dzieciom podarunków. Następnie - ze względu na piękną majową pogodę - wyjście do ogródka i godzina pierwszych, wspólnych kontaktów V-klasistów z wychowankami Ośrodka. Czuwanie nad bezpieczeństwem niepełnosprawnych dzieciaków, spacery, zabawa, rozmowa z Paniami opiekunkami i ... czas szybko mijał. Pierwsze spotkanie naszych uczniów z niepełnosprawnością należy uznać za bardzo udane. Kolejne będzie miało miejsce - miejmy nadzieję - w nowym roku szkolnym... Do zobaczenia!