Spotkanie integracyjne

więcej zdjęć

Dnia 26 kwietnia 2013 r. część uczniów klasy VI zaingurowała swoje kontakty integracyjne z wychowankami Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży w Wodzisławiu Śl. Ich pierwsza wizyta u niepełnosprawnych rówieśników została zapoczątkowana - zgodnie z tradycją tych spotkań - krótkim występem artystycznym oraz wręczeniem dzieciom upominków przyniesionych przez naszych uczniów. Następnie rozpoczęły się pierwsze wspólne zabawy, opieka nad powierzonymi V-klasistom dzieciakami oraz rozmowy z Paniami Opiekunkami na temat problemów związanych z niepełnosprawnością. Naturalne odruchy wstydu i niepewności zostały szybko przełamane i nasi uczniowie znakomicie wywiązywali się z powierzonych im zadań. Jak zawsze po zakończeniu wizyty, już prosili o następną. Miejmy nadzieję, że odbędzie się ona w kolejnym roku szkolnym.