Przedstawienie w bibliotece

Dnia 4 marca 2015 r. kółko teatralne udało się z wizytą do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej, by zaprezentować zebranym tam wodzisławskim przedszkolakom oraz Gościom z Wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii gwarowy spektakl pt. "Baśnie po śląsku". Część aktorów przedstawiła w gwarze "Królewnę Śnieżkę", pozostałe "gawędziarki" opowiedziały o "Czerwonym Kapturku", "Kopciuchu", "Złotej Rybce" i "Siedmiu koziczkach". Maluchy na widowni z zainteresowaniem przypomniały sobie znane już baśnie, a po zakończonym występie Pani bibliotekarka przeprowadziła  "mini - konkurs" na temat znajomości słownictwa gwarowego, które pojawiało się podczas spektaklu. Okazało się, że dzieci dobrze znają gwarę śląską. Nasi "aktorzy" zostali obdarowani gromkimi brawami widowni i "słodkimi upominkami" od Pani Dyrektor wraz z zaproszeniem do kolejnych odwiedzin w zaprzyjaźnionej bibliotece. Dziękujemy i do zobaczenia!