Dwa spotkania autorskie

Dnia 3 czerwca 2016 r. nasi uczniowie wzięli udział aż w dwóch spotkaniach autorskich w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śl. Klasa VI spotkała się z panem Kazimierzem Szymeczko - pisarzem i bibliotekarzem, klasa V - z panią Joanną Olech - pisarką i graficzką. Pan Szymeczko - okraszając swoje wypowiedzi sympatycznymi anegdotami - opowiadał o swojej pracy oraz o książkach swojego autorstwa, odpowiadał także na pytania młodych czytelników. Spotkanie z panią Olech to konkursy, zgadywanki i inne sympatyczne zabawy zapoznające dzieci z jej twórczością i zachęcające do sięgnięcia po książki jej "pióra", szczególnie te o legendarnych Miziołkach i smoku Pomponie. Książki obydwu autorów czekają na naszych uczniów w szkolnej bibliotece i proszą o wypożyczenie!