Dnia12 maja 2016 r. kolejna klasa udała się do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu Śl. na spotkanie autorskie. Tym razem czwartoklasiści spotkali się z panem Grzegorzem Kasdepke - popularnym autorem książek dla dzieci, w tym najbardziej znanych - o przygodach Kuby i Buby oraz detektywa Pozytywki. Pan Kasdepke brawurowo poprowadził spotkanie z młodymi czytelnikami, a nasi (i nie tylko nasi) uczniowie wręcz "zasypali" go mnóstwem pytań, na które chętnie odpowiadał. Tradycyjnie dzieci zaopatrzyły się w książki swojego Gościa, zaś pan Kasdepke zostawił w nich swoje autografy. Mamy nadzieję, że spotkanie to zachęciło uczniów czwartej klasy do sięgnięcia po ciekawe i pełne humoru opowieści tegoż autora (można je znaleźć także na półkach naszej szkolnej biblioteki!).