Dnia12 maja 2014 r. klasa V udała się do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu Śl. Tego dnia gościem Biblioteki i naszych uczniów był pan Krzysztof Petek - autor powieści sensacyjno - przygodowych, reportażysta, organizator wypraw i szkół przetrwania, który jest zarazem świetnym gawędziarzem, z pasją opowiadającym o swej, jakże różnorodnej i bogatej działalności. Dzieci najbardziej zainteresowały opowieści o przygodach, które przytrafiały się podróżnikowi podczas różnych wypraw oraz pokaz metod samoobrony, których uczy dzieci i młodzież w czasie organizowanych dla nich szkół przetrwania. Na dowód, że to wszystko, co o sobie opowiedział, jest prawdą, Gość pokazał nam zdjęcia i film, przedstawiające jego pobyty w wielu miejscach Polski i świata. Pan Krzysztof Petek zachęcał również młodych ludzi do prowadzenia zdrowego, aktywnego i odpowiedzialnego trybu życia. To bardzo oryginalne spotkanie autorskie zakończyło wpisywanie przez niego dedykacji do zakupionych przez uczniów książek.