Dnia 10 maja 2016 r. klasa III wraz z bibliotekarzem i wychowawcą udała się do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu Śl., by spotkać się z pisarzem - panem Romualdem Pawlakiem. Pan Pawlak jest autorem książek zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Jego pierwsza lektura dla młodych czytelników pt. "Miłek z Czarnego Lasu" została uznana za najlepszą książkę dla dzieci roku 2008. Obecnie przerabiana jest na film animowany. Inne z jego pozycji książkowych to np. "Czapka Holmesa", "Dziura w sercu" czy "Czaruś, pies z charakterem". Pan Pawlak opowiedział naszym uczniom o tym, jak został pisarzem, jak tworzy kolejne powieści, skąd czerpie tematy, jakie ma plany na przyszłość itp. Dzieci wykazały się dużą aktywnością w  zadawaniu pytań Gościowi, a po zakończeniu spotkania tłumnie ustawiły się w kolejce po autograf Gościa (często na zakupionych przez siebie książkach).