Spotkanie autorskie

Dnia 9 maja 2014 r. klasa IV spotkała się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śl. z Panią Barbarą Gawryluk - autorką książek dla dzieci, dziennikarką radiową i tłumaczką. Pani Gawryluk opowiadała dzieciom niezwykle ciekawe i wzruszające historie, ktore opisała w swoich książkach. Te najbardziej znane, to "Mali bohaterowie" - zbiór opowiadań o dzieciach, które, sprowadzając pomoc, uratowały czyjeś życie i mienie oraz kilka książek o ukochanych przez autorkę psach. Są to: "Kaktus dobry pies" (ta książka czeka na was na półce szkolnej biblioteki!), "Dżok, legenda o psiej wierności" oraz "Baltic: pies, który płynął na krze" - niesamowite opowieści o psich losach... Gość odpowiadała również na wiele pytań młodych czytelników oraz zachęcała do czytania (nie tylko swoich utworów!). Na zakończenie Pani Gawryluk obdarowała dedykacjami tych spośród naszych IV - klasistów, którzy zakupili wyżej wspomniane książki. Pozostali już w poniedziałek ustawią się w kolejce po "Kaktusa"... - zapraszam.