Spotkanie autorskie

Dnia 22 maja 2013 r. klasa V udała się do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu Śl. na spotkanie z autorem książek dla dzieci i młodzieży - Panem Marcinem Palaszem. Gość Biblioteki jest dwukrotnym laureatem literackiej nagrody im. K. Makuszyńskiego i autorem sluchowisk radiowych. Pan Palasz okazał się niezwykle wesołym człowiekiem i świetnym gawędziarzem. Naszych uczniów zauroczył opowieściami o niezwykłych i zarazem śmiesznych historiach ze swego życia, szczególnie o wielkiej miłości do czworonożnego przyjaciela - psa Elfa, który stał się bohaterem kilku książek Pisarza. Niektóre z nich dzieci mogły zakupić wraz z autografem naszego Gościa. Jeszcze po zakończeniu spotkania Pan Palasz rozmawiał właśnie z naszymi V-klasistami, a Pani Dyrektor - Ewa Wrożyna - Chałupska i Pani Bibliotekarka - Urszula Dziura opowiedziały Mu o naszej szkole i naszej bibliotece. Było nam niezwkle miło.