więcej zdjęć

Dnia 9 maja 2013 r. klasa I wraz z bibliotekarzem i Panią Dyrektor wybrała się do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu Śl. na spotkanie autorskie. Gościem uczniów wodzisławskich szkół był Pan Andrzej Grabowski - autor książek, piosenek i telewizyjnych programów dla dzieci, współzałożyciel dziecięcego zespołu wokalno - tanecznego "Fasolki" (jedna z byłych "fasolek", obecnie mieszkanka naszego miasta, zaprezentowała jeden ze swych przebojów). Pisarz opowiadał dzieciom o swojej twórczośći, zarazem aktywnie włączając młodych czytelników w swoją narrację: uczniowie wymyślali pomysły na tytuł najnowszej książki Pana Grabowskiego, wcielali się "własnoręcznie" w role kukiełek z telewizyjnego programu "Budzik" oraz probowali swych sił w "łamaczach językowych". Na zakończenie spotkania dzieci miały możliwość zakupienia książek Pana Grabowskiego i poproszenia Go o autograf. Nasi I-klasiści ocenili to swoje pierwsze spotkanie z "prawdziwym pisarzem" jako bardzo udane. Mamy nadzieję, że w przyszłości będą mieli okazję do poznawania wielu innych twórców współczesnej literatury dla dzieci.