Spotkanie integracyjne

Dnia 25 września 2013 r. grupa uczniów klasy VI udała się - już po raz wtóry (pierwsza wizyta miała miejsce w minionym roku szkolnym) - do Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży w Wodzisławiu Śl. Na początku spotkania VI-klasiści wręczyli niepełnosprawnym dzieciom upominki oraz zaprezentowali im krótki program artystyczny. Następnie jedna z Pań rehabilitantek zaprezentowała nam "Salę doświadczania świata" i opowiedziała, na czym polega odpowiednia stymulacja zmysłów. A później nastąpiło to, co najważniejsze - opieka nad niepełnosprawnymi dziećmi i wspólna z nimi zabawa. W trakcie ich trwania Panie rehabilitantki nauczyły naszych uczniów interesujących metod pracy z ich wychowankami. VI-klasiści pomagali dzieciom poznawać świat poprzez dotyk, wymyślali dla nich  - z pomocą pacynek - bajkowe historyjki, czytali im książki, wznosili wspólnie z nimi budowle z klocków... Panie Opiekunki bardzo chwaliły postawę młodych Gości i zapraszały uczniów naszej szkoły do kolejnych odwiedzin w Ośrodku. A więc - do zobaczenia wkrótce!