Spotkanie integracyjne

Dnia 21 września 2016 r., wraz z wizytą grupy uczniów z klasy VI w Wodzisławskim Ośrodku Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży, rozpoczęliśmy kolejny rok naszej współpracy z tą instytucją. Zgodnie z tradycją spotkanie rozpoczęło się przygotowanym przez szóstoklasistów krótkim programem artystycznym oraz obdarowaniem wychowanków Ośrodka upominkami. Następnie nastał czas opieki nad niepełnosprawnymi dziećmi i wspólnej zabawy: czytanie im  książek, układanie puzzli i klocków, zabawy w „suchym” basenie… Zarazem młodzi wolontariusze dowiadywali się, dzięki Paniom Opiekunkom, jak żyją ich niepełnosprawni rówieśnicy. Mamy nadzieję, że kolejne już dla tej grupy uczniów kontakty integracyjne z podopiecznymi WORiT-u wpłyną pozytywnie na ich stosunek do niepełnosprawności w dalszym, dorosłym już życiu.