Spotkanie integracyjne

Dnia 24 marca 2014 r. odbyło się czwarte już w tym roku szkolnym spotkanie integracyjne naszych uczniów z ich niepełnosprawnymi rówieśnikami z Wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży. Tym razem do WORiT-u udała się pierwsza grupa uczniów klasy V. 12-letniej tradycji stało soię zadość - na początku spotkania V-klasiści zaprezentowali krótki program artystyczny i obdarowali wychowanków Ośrodka upominkami. Następnie nastał czas wzajemnego poznawania się gości i małych gospodarzy, opieka naszych uczniów nad niepełnosprawnymi dziećmi i wspólna zabawa. Patrząc na to, jak V-klasiści zajmują się nowymi znajomymi, trudno było uwierzyć, że to ich pierwsza wizyta w Ośrodku i pierwszy w życiu bezpośredni kontakt z niepełnosprawnością. Po zakończeniu integracyjnego spotkania już pytali o termin kolejnego. Zanim ono nastąpi, swoją pierwszą wizytę w WORiT-e - już wkrótce - złoży następna grupa uczniów klasy V. A więc - do zobaczenia!