Dnia kwietnia 2014 r. klasa II udała się już po raz kolejny w tym roku szkolnym do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu Śl. Tym razem Gościem, z którym spotkali się nasi uczniowie, była Pani Agnieszka Frączek – językoznawca, germanistka oraz autorka zabawnych i pouczających książek dla dzieci, w których między innymi rozprawia się z błędami językowymi i zachęca do stosowania poprawnej polszczyzny. Właśnie o tej tematyce niezwykle zajmująco rozmawiała z II – klasistami podczas pierwszej części spotkania. Drugą natomiast poświęciła na ciekawe i wzruszające opowieści o swoich zwierzętach, zwłaszcza gromadce przygarniętych kotów i wierszach im poświęconym. Tak więc spotkanie to przyniosło naszym uczniom wiele korzyści: od zapoznania się z pożytecznymi wiadomościami z dziedziny językoznawstwa po poznanie wspaniałego przykładu odpowiedzialnej postawy wobec zwierząt.