Spektakl teatralny

Dnia 19 czerwca 2013 r., w ramach Projektu "Zamiast komputera jest ze mną rodzina", w szkolnej świetlicy spotkali się członkowie kółka teatralnego, by zaprezentować spektakl pt. "Panierka pod lupą, czyli babcia na tropie". Tym razem widownią nie byli jednak koleżanki i koledzy ze szkolnej ławy, goście Biblioteki Publicznej lub innych instytucji, lecz ich własne rodziny! Przedstawienie obejrzały mamy, babcie, siostry, tatusiowie, bracia... Tym razem więc nasi szkolni "aktorzy" szczególnie mocno się starali, by publiczność była zadowolona. Przedstawienie obejrzeli również laureaci konkursu plastycznego "Ja i moja rodzina", którzy otrzymali dyplomy i nagrody (podobnie jak Małgosia Piechaczek z klasy VI, która napisała piękne fantastyczne opowiadanie o swojej rodzinie). Na rodziców czekały też krótkie zajęcia edukacyjne - najwięcej emocji wzbudzało poszukiwanie anonimowej ankiety wypełnionej przez ich pociechę, na podstawie informacji zawartych w tejże ankiecie. Popołudniu z kółkiem teatralnym oraz "szkolnymi plastykami" towarzyszył poczęstunek finansowany przez Urząd Miasta Wodzisławia Śl. Mamy nadzieję, że to kolejne - w ramach wyżej wspomnianego Projektu - wspólne rodzinne spotkanie było radosne i wzruszające.