Spektakl muzyczny

22 listopada uczniowie klasy czwartej i piątej na deskach WCK w wykonaniu aktorów Teatru Moich Marzeń z Chorzowa podziwiali spektakl muzyczny „Niesamowita przygoda Passepartout i Phileasa Fogga”. Sztuka  oparta była na motywach powieści Juliusza Verne a „W 80 dni dookoła świata”.
Wraz z aktorami wyruszyliśmy w fascynującą podróż przeróżnymi środkami transportu. Podróżowaliśmy, i to niektórzy dosłownie, pociągiem, na grzbiecie słonia. Odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc, byliśmy w Indiach, w wiosce indiańskiej, a nawet w Chinach, gdzie spotkaliśmy ogromne smoczysko.

Po przedstawieniu wzięliśmy udział w warsztatach teatralnych . Mogliśmy poznać tajniki gry aktorskiej, pewne sztuczki stosowane na scenie oraz założyć różne maski . Próbowaliśmy sami ,pod okiem wykwalifikowanych aktorów , swoich sił na deskach wodzisławskiej sceny. Mamy nadzieję, że nauka nie pójdzie w las i zdobytą wiedzę zastosujemy praktycznie w spektaklach realizowanych w naszej szkole.

mgr Katarzyna Holesz