Kulinarne inspiracje klasy VI

Zgodnie z tradycją naszej szkoły, klasa VI przygotowywała posiłki związane z zasadami zdrowego odżywiania. Ten wyczyn kulinarny był podsumowaniem działu dotyczącego racjonalnego żywienia oraz preorientacją zawodową, czyli spróbowaniem swych sił w zawodzie kucharza. W czasie przygotowywania sałatek ujawniło się wiele talentów kulinarnych o których wcześniej nikt nie miał pojęcia. Były to prawdziwe kulinarne rewolucje, których nie powstydziła by się nawet Magda Gessler. Uczniowie nie tylko przygotowali smaczne i zdrowe posiłki, ale wykazali się także inwencją w dekoracji stołów. Oceny przygotowanych przysmaków i pięknych aranżacji nakrycia stołów dokonała komisja w której zasiadali przedstawiciele grup oraz znawczyni sztuki kulinarnej pani Basia Hudek.

Bernadeta Wolańczyk