Spotkanie z dziadkiem rzeźbiarzem

Dnia 15 maja 2013 r. w ramach Projektu "Zamiast komputera jest ze mną rodzina" odbyło się spotkanie klasy V z dziadkiem naszych uczniów - Małgosi i Adasia Piechaczków - Panem Henrykiem Piechaczkiem. Nasz Gość był z wykształcenia i zawodu rzeźbiarzem. Najpierw był uczniem naszej szkoły, później skończył Liceum Sztuk Plastycznych w Zakopanem, następnie zaś studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Podczas swojej drogi zawodowej rekonstruował zniszczone podczas wojny zabytki Łazienek Królewskich, wykonywał rzeźby dla wielu kościołów oraz znane wodzisławskie pomniki.  Dzięki Panu Piechaczkowi V-klasiści dowiedzieli się, że praca rzeźbiarza jest ciekawa, ale również trudna i niebezpieczna dla zdrowia, jednak - według słów naszego Gościa - przede wszystkim jest "wspaniałą zabawą". Uczniowie pytali Pana Piechaczka o to, jak powstają dzieła rzeźbiarskie oraz z jakich materiałów są wykonywane. Pytania dotyczyły także powodów wyboru tej profesji, ulubionych tematów, najbardziej zapamiętanych dzieł itp. Spotkanie zakończyło się wspólnymi podziękowaniami V-klasistów dla niecodziennego Gościa.