Dzień Regionalny

Dnia 4 grudnia 2012 r. z okazji Górniczego Święta obchodziliśmy w szkole tradycyjny Dzień Regionalny. Z tej okazji w szkolnej świetlicy odbyły się spotkania uczniów klas młodszych i klas starszych. Kółko Teatralne zaprezentowało dla nich przedstawienie według tekstu Marka Szołtyska (naszego Gościa sprzed dwóch lat) pt. "Romeo i Julia po śląsku". Nasi aktorzy świetnie poradzili sobie operując na scenie śląską gwarą, a ich występy nieraz wzbudzały śmiech na widowni. Następnie odbywały się dla  uczniów konkursy wiedzy regionalnej, w których wszyscy aktywnie uczestniczyli. Wśród klas młodszych najlepszą "Ślązaczką" okazała się Wiktoria Siwarska z klasy III, a wśród klas starszych - Łukasz Kopystyński z klasy VI. Po zakończeniu uroczystości szkolnych Kółko Teatralne, zespół wokalny oraz uczniowie klasy II udali się na pobliskie probostwo, gdzie właśnie trwało spotkanie z okazji miejskich obchodów Barbórki. Tam dla górników - gości Księdza Proboszcza zaprezentowaliśmy program artystyczny, na który złożyło się wyżej wspomniane przedstawienie oraz recytacja, śpiew i gra na instrumentach muzycznych. Podobnie jak w szkole, nasze występy bardzo się podobały, a ich uczestnicy zostali obdarowani słodkościami.