Z wizytą w przytulisku dla zwierząt

Okres przedświąteczny sprzyja organizowaniu pomocy nie tylko potrzebującym osobom, ale także pochylamy się nad losem porzuconych psów i kotów. Samorząd uczniowski zorganozował zbiórkę żywności i innych rzeczy potrzebnych dla bezdomnych psów i kotów, które znalazły tymczasowy azyl w wodzisławskim przytulisku. 12 grudnia grupka naszych uczniów, pod opieką nauczycieli pojechała z darami do przytuliska. Uczniowie mieli okazję poznać "mieszkańców" przytuliska, z niektórymi pieskami wybrali się się na krótki spacer, poznali zasady pracy wolontariuszy oraz bezpiecznego kontaktu z  psiakami. Poznali "staruszka " kotka , który jest już wetwranem przytuliska oraz dwa prześliczne szczeniaczki, które zostały odebrane nielegalnym handlarzom psów. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie w tę akcję.

mgr Barbara Połednik
mgr Karolina Sikora