Wizyta w przedszkolu

Dnia 22 listopada 2016 r. przedstawiciele szkolnego Koła Przyjaciół Biblioteki w Szkole Podstawowej Nr 2 udali się do do pobliskiego Publicznego Przedszkola Nr 2 w Jedłowniku, aby czytać przedszkolakom książki. Zabrali ze sobą opowieść o przygodach „Martynki”, bajki opowiadane przez „Sowę mądrą głowę” oraz historię „Wesołej huśtawki”. Książki te wraz z ponad tysiącem innych niedawno dotarły do szkoły jako dotacja w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i są wykorzystywane w związanym z tym Projekcie, a dokładnie w akcji o nazwie „Czytamy Wam, czytają Nam”. Szkolni „Przyjaciele biblioteki” czytali maluchom fragmenty wyżej wymienionych opowieści, a następnie przeprowadzali mini – konkursy na temat znajomości przeczytanych tekstów, obdarowując cukierkami nie tylko najlepszych słuchaczy, ale również wszystkie pozostałe dzieciaki. Uczniowie SP Nr 2 wraz z bibliotekarzem serdecznie dziękują Dyrekcji i Nauczycielom PP Nr 2 za życzliwe przyjęcie, mając zarazem nadzieję na powtórzenie w przyszłości tej sympatycznej wizyty. A więc – do zobaczenia!