Spotkanie z Mariuszem Prudlem

W progi naszej szkoły zawitał niezwykły gość – MARIUSZ PRUDEL-reprezentant Polski, siatkarz TS Volley Rybnik, brązowy medalista mistrzostw Europy 2013 w Klagenfurcie. Wraz Grzegorzem Fijałkiem, zdobył on kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 i tym samym został pierwszym w historii reprezentantem Polski w siatkówce plażowej na igrzyskach olimpijskich. Tam przegrali w ćwierćfinale zajmując ostatecznie piąte miejsce.
Nasi uczniowie zasypali gościa pytaniami dotyczącymi kariery sportowej ale także i życia prywatnego naszego medalisty. Mogli  potrzymać na swoich rękach liczne medale zdobyte w wielu imprezach, posłuchać opowieści o fascynujących podróżach oraz kolejach życia sportowca.   Nasz gość zachęcał dzieci do uprawiania sportu oraz wytrwałości i wiary w siebie i swoje możliwości. Wszyscy otrzymali pamiątkowe autografy, a szkoła wzbogaciła się w cenna koszulkę naszego reprezentanta, oczywiście z własnoręcznie wykonanym na naszych oczach podpisem. Serdecznie dziękujemy za spotkanie i życzymy wielu sukcesów.

Organizator spotkania: mgr Katarzyna Holesz
wraz z uczniami klasy piątej
mgr Małgorzata Knopek