Projektanci są wśród nas

Projektowanie mody to fascynująca specjalność dla twórczych ludzi z wyobraźnią i umiejętnościami manualnymi. Uczniowie klasy V na zajęciach technicznych wcielili się w projektantów odzieży. Przyszli projektanci pracowali w kilkuosobowych grupach metodą projektu. Tworzyli autorskie kolekcje strojów na różne okazje, począwszy od strojów sportowych, po eleganckie wieczorowe. Podczas pracy młodzi projektanci rozwijali wyobraźnię, wyczucie kolorów i testowali gusty potencjalnych nabywców strojów. Na własnej skórze przekonali się, że tworzeniu ubrań poświęca kilka godzin dziennie, a nad realizacją jednego projektu pracuje się około tygodnia. Zespoły pieczołowicie dobierały gatunki materiałów i dopasowywały dodatki, aby powstał wymarzony projekt. Podczas realizacji projektu dzieci miały okazję poznać kulisy zawodu projektanta mody, co pomogło w szkole wdrożyć zajęcia z zakresu preorientacji zawodowej.

Bernadeta Wolańczyk