Spotkanie z panem Janem Połednikiem

Dnia 13 października 2015 r. w ramach Projektu "Historia rodziny to historia regionu" odbyło się spotkanie kilku uczestników tego Projektu z panem Janem Połednikiem - dziadkiem Łukasza Połednika, ucznia klasy V. W drodze do domu państwa Połedników uwiecznialiśmy na fotografiach mijane przez nas ciekawe obiekty przyrodnicze i architektoniczne (wśród tych ostatnich budynek dawnego przedszkola w Turzyczce). Opowieść naszego Gospodarza okazała się kopalnią wiedzy o dawnym Jedłowniku, począwszy od okresu wojny aż do końca XX wieku. Dzieci szczególnie zainteresowały informacje o powojennym okresie w naszej szkole - ówczesnych nauczycielach i uczniach, szkolnych pomieszczeniach i codziennym życiu w naszej "staruszce". Na wszystkie ciekawe wspomnienia pana Połednika zabrakło po prostu czasu, więc opuszczając gościnny dom dziadków Łukasza, wyraziliśmy nadzieję, że może w przyszłości dokończymy tą niezwykle interesującą rozmowę. A więc dziękujemy i do zobaczenia!y.